Darmowa wizytówka twojej firmy w Internecie

Darmowa promocja brzmi świetnie, prawda? Z pomocą Internetu i wirtualnych wizytówek twoja firma będzie w stanie dotrzeć do większej liczby potencjalnych klientów!

Reklama w Internecie – kluczowy aspekt promocji w obecnych czasach

Od momentu powstania pierwszych mediów masowych, takich jak gazety czy radio, umieszczane w nich reklamy miały naprawdę ogromną wagę dla przedsiębiorców. Poszerzanie świadomości dotyczącej danej firmy, pokazywanie zalet danego produktu, a także zachęcanie potencjalnych klientów do wizyty to obecnie nieodłączny element dobrej promocji każdego przedsiębiorstwa. Media oczywiście na przestrzeni kilkudziesięciu lat zmieniły się diametralnie – najpierw zasady gry doszczętnie zmieniła telewizja, a następnie branżę reklamową do góry nogami wywrócił Internet, z pomocą którego docieranie do większej liczby potencjalnych odbiorców jest dziecinnie proste, jeżeli oczywiście robimy wszystko poprawnie. Sieć internetowa obecnych czasów działa na zasadzie algorytmów. Wyszukiwarki oraz portale bardzo często pokazują nam dedykowane reklamy czy posty w mediach społecznościowych, które im zdaniem będą nam odpowiadały. Dzięki temu będziemy otrzymywać wyłącznie takie informacje czy propozycje, jakich będziemy oczekiwać. Każdy z nas przeżył chyba sytuację, że po przeglądaniu na przykład sekcji pralek w internetowym sklepie AGD nagle na każdym kroku czekały nas reklamy z pralkami. Z jednej strony ogranicza to nas do pewnej bańki, z której trochę trudno jest się uwolnić, z drugiej jednak pomaga reklamodawcom trafnie do ciebie dotrzeć. Wykorzystanie algorytmów w odpowiedni sposób jest w tym przypadku pierwszym krokiem do sukcesu.

Darmowa promocja – czy może być ona skuteczna?

W naszej świadomości jest raczej zakorzenione, że za odpowiednią i skuteczną promocję trzeba co nieco zapłacić. Tak było oczywiście w przypadku radia i telewizji, gdzie przygotowanie i emisja reklamy, co oczywiście zabiera czas antenowy, swoje kosztuje, a tego typu media bardzo często naprawdę mocno się ceniły. Oczywiście nie oznacza to, że w przypadku całego Internetu jest inaczej – największe portale mogą żądać dziesiątek tysięcy złotych za wstawienie reklamy w banerze reklamowym. Nie oznacza to jednak, że jest to nasze jedyne wyjście. Możemy wspomnieć bowiem o kilku sposobach na promocję naszej firmy, które nie tylko nie będą od nas wymagać zapłacenia choćby złotówki, ale dodatkowo mogą przynieść wymierne korzyści. Do tej grupy należą między innymi wspomniane w tytule internetowe wizytówki firmy.

Internetowa wizytówka firmy – dlaczego jest to najlepsza opcja na darmową promocję?

Internetowe wizytówki pomagają na wiele sposobów. Po pierwsze, klienci poszukujący konkretnych punktów w swojej okolicy będą mogli zauważyć naszą firmę w wynikach wyszukiwaniach. Naprawiasz bądź sprzedajesz samochody osobowe? Z pomocą wizytówki twoje przedsiębiorstwo będzie pojawiać się obok innych firm tego typu, a razem z odpowiednimi zdjęciami, odnośnikami i danymi kontaktowymi może być to świetny sposób na zdobycie nowych klientów w najbliższej okolicy.

Tworzenie wizytówki firmy krok po kroku

Jeżeli chodzi o tworzenie wizytówek, najlepszym krokiem w tym kierunku bez wątpienia jest tutaj postawienie na wyszukiwarki internetowe, takie jak, chociażby Google. Za pomocą specjalnych narzędzi będziemy w stanie stworzyć swoją wirtualną wizytówkę, która nie tylko będzie widniała w wynikach wyszukiwania u potencjalnych gości, ale również pojawiać się na mapach, gdy ktoś będzie chciał znaleźć lokale konkretnego typu w swojej okolicy lub danym mieście. Dodanie swojej firmy jest banalnie proste. Najczęściej ogranicza się tylko do stworzenia konta (w tym przypadku Google Moja Firma), dodania nazwy firmy, jej lokalizacji, dane kontaktowe, takie jak strona internetowa, numer telefonu czy adres e-mail, a także zaznaczyć kilka punktów w ankiecie, która zdefiniuje, na jakim obszarze ma być wyświetlana twoja wizytówka, obszar, jaki twoja firma obsługuje czy dział rynku. Po potwierdzeniu tożsamości i zweryfikowaniu firmy, nasza wizytówka jest już w pełni sprawna i gotowa!